Zaprogramuj swoją przyszłość

Kielce

VI Liceum Kielce

VI Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Kielcach

VI Liceum Ogólnokształcące w Kielcach jest nowoczesną szkołą średnią, wykorzystującą najnowsze środki dydaktyczne, z siedzibą w budynku położonym na skraju rezerwatu Kadzielnia. „Słowacki” to szkoła przygotowana do podejmowania nowych wyzwań, ale pamiętająca przy tym o tradycji. Stąd też wspólna decyzja o podjęciu współpracy przy projekcie „Zaprogramuj swoją przyszłość”, która rozpoczęła się w marcu 2016 roku.

Zaprogramuj przyszłość w Kielcach

Kilka słów na wstępie

Współpraca ze szkołą została zapoczątkowana ze względu na rosnące zapotrzebowanie na rynku pracy na wykwalifikowanych specjalistów w dziedzinie IT, ale przede wszystkim z dużego potencjału młodzieży i jej chęci rozwoju poza standardowym, ramowym programem nauczania. W ramach projektu uczniowie będą mogli nauczyć się podstaw programowania, zwłaszcza w języku Java.

Zakres współpracy

Współpraca między Transition Technologies a szkołą obejmuje m.in.:

  • powstanie koła informatycznego
  • organizację konkursów wewnątrzszkolnych z zakresu informatyki,
  • objęcie patronatem jednej z klas
  • współtworzenie „siatki godzin” dla klasy objętej opieką.

Zajęcia z programowania prowadzone są przez pracowników biura Transition Technologies S.A. w Kielcach, dla uczniów klas I o profilu informatycznym. Jednocześnie jeszcze w tym roku kalendarzowym planowane jest objęcie patronatem jednej z klas, w której program informatyki zostanie poszerzony o tematykę programowania. Współpraca przewiduje również organizację dni otwartych firmy oraz praktyk dla najlepszych uczniów, dzięki którym będą oni mogli zaznajomić się bliżej z pracą programisty, spotkać praktyków w tej dziedzinie, poznać nowoczesne rozwiązania informatyczne powstające w Kielcach, a także poszerzyć swoją wiedzę na temat możliwości dalszego rozwoju oraz znalezienia pracy bez konieczności wyjazdu do większych miast.

Galeria