Zaprogramuj swoją przyszłość

Łódź

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 im. Komisji Edukacji Narodowej w Łodzi

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 im. Komisji Edukacji Narodowej w Łodzi

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi jest szkołą z długą tradycją, kształcącą młodzież od 1946 roku. Kluczem we współpracy z ZSP nr 9 jest innowatorskie podejście Dyrekcji Szkoły do nawiązywania współpracy z lokalnym biznesem. Szkoła czerpie z doświadczeń firm i chętnie nawiązuje relacje zarówno z małymi przedsiębiorstwami, jak i międzynarodowymi spółkami. Na początku 2016 roku, wspólnie z Dyrekcją Szkoły podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu współpracy, czego efektem są prowadzone przez naszych specjalistów zajęcia z podstaw programowania.

Zaprogramuj przyszłość w Łodzi

Kilka słów na wstępie

Rosnące zapotrzebowanie na specjalistów z dziedziny IT spowodowało, że podjęliśmy decyzję o nawiązaniu współpracy z najlepszymi Szkołami Ponadgimnazjalnych w Łodzi. Kluczem do sukcesu było innowacyjne podejście Szkół, które dostrzegły niezwykłe korzyści jakie mogą osiągnąć zarówno przedsiębiorcy jak i uczniowie. Od jesieni 2015 roku specjaliści z Transition Technologies S.A. prowadzą zajęcia fakultatywne z zakresu podstaw programowania.

Zakres współpracy

Współpraca między Transition Technologies a szkołami obejmuje m.in.:

  • powstanie koła informatycznego,
  • prowadzenia zajęć fakultatywnych z zakresu podstaw programowania,
  • wsparcie szkół w przygotowaniu uczniów do konkursów informatycznych.

Zajęcia z programowania prowadzone są przez pracowników biura Transition Technologies S.A. w Łodzi, dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Współpraca przewiduje również organizację dni otwartych firmy, dzięki czemu uczniowie będą mogli bliżej zaznajomić się z pracą programisty, spotkać praktyków w tej dziedzinie, poznać nowoczesne rozwiązania informatyczne powstające w Łodzi.

Galeria