Zaprogramuj swoją przyszłość
koszalin_traugutta

Zespół Szkół nr 9 im. Romualda Traugutta w Koszalinie

Pilotażowym wdrożeniem programu został objęty Zespół Szkół nr 9 im. Romualda Traugutta w Koszalinie, gdzie od listopada na zajęciach dodatkowych młodzież uczy się postaw programowania, a zwłaszcza języka JAVA (więcej o współpracy).

koszalin_traugutta

VI Liceum Ogólnokształcącym w Koszalinie

Kontynuując sukces programu partnerskiego z Zespół Szkół nr 9 im. Romualda Traugutta w Koszalinie, pokusiliśmy się o próbę rozszerzenia współpracy między biznesem a kolejną szkołą średnią. W grudniu 2017 roku podjęliśmy współpracę z VI Liceum Ogólnokształcącym w Koszalinie.

Galeria


Zdjecia pochodzą z archiwum Zespołu Szkół nr 9 im. Romualda Traugutta w Koszalinie

Od pilotażowego wdrożenia do ogólnopolskiego projektu

Kilka słów na wstępie

Nowoczesna gospodarka nie może istnieć bez nowoczesnych technologii. W związku z tym rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów w zakresie IT. Wychodząc naprzeciw temu wyzwaniu, w listopadzie 2015 roku, Transition Technologies podpisała umowę o współpracy z Zespołem Szkół nr 9 w Koszalinie.

Zakres współpracy

Współpraca między Transition Technologies a szkołą obejmuje m.in.:

  • powstanie koła informatycznego „Koło Programistów”,
  • organizację konkursów wewnątrzszkolnych z zakresu informatyki,
  • objęcie patronatem jednej z klas
  • współtworzenie „siatki godzin” dla klasy objętej opieką.

Zajęcia z programowania odbywają się dla uczniów klas III i IV technikum. Ponadto, szkoła ma możliwość zorganizowania dodatkowych godzin z nauki programowania dla uczniów ze środków przyznawanych przez Urząd Miasta.
Dzięki zawartemu porozumieniu dla najlepszych uczniów klasy objętej patronatem firma przewidziała staże wakacyjne, spotkania z pracownikami biura w Koszalinie, prezentacje i prelekcje na temat wybranych technologii informatycznych, najbardziej poszukiwanych na rynku pracy.

Współpraca przewiduje również organizację szkoleń i prezentacji pod hasłem „Informatyka, jakiej nie znacie…”. Głównym celem ma być pokazanie młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ciekawych technologii, produktów i rozwiązań informatycznych projektowanych w Koszalinie. Dzięki temu przedstawione zostaną możliwości rozwoju, dalszej nauki oraz znalezienia pracy bez konieczności wyjazdu do większych miast. Spotkania będą organizowane wspólnie z Urzędem Miasta, natomiast prelegentami będą pracownicy koszalińskiego oddziału Transition Technologies.

Contact

Justyna Nowacka

J.Nowacka2@tt.com.pl
Mobile: +48 609 375 675